niedziela, 24 listopada 2013

DIY-część pierwsza

Postanowiłam podzielić się z Wami banalnymi projektami z cyklu DIY. A ponieważ zbliżaja się Święta-na pierwszy ogień propozycja prezentu z którego ucieszy się każda kobieta. Sól smakowa, zapakowana w przepieknie ozdobiony słoik. Dzięki takiemu prezentowi, obdarowana będzie mogła nas ciepło wspominać za każdym razem kiedy będzie gotowała.
Potrzebujemy:
-słoik-w zasadzie dowolny, ale polecam te z gładkimi i prostymi ściankami, oraz te króre są "po czymś" ( taki mini recycling),
-kalkę wzorzystą-na rynku jest ich zatrzęsienie, polecam firmy Heyda,
-papier-jeśli wybierzecie kalkę Heyda to można papier dopasować wzorem do kalki,
-taśmę dwustronną-najlepiej przezroczystą,
-nożyk do tapet lub nożyczki,
-linijkę,
-ozdobny dziurkacz oraz dziurkacz zwykły,
-taśmę washi,
-sznurek

Gotowe?? To działamy!
1. Tniemy kalkę na paski takiej szerokości aby można było nimi okleić słoik. Najlepiej wygląda jeśli od góry i od dołu zostawimy odrobine miejsca. Wtedy słoik po wykorzystaniu soli może stać się pięknym lampionem. W moim przypadku kalke w rozmiarze A4 pocięłam na 3 paski po 7 cm.
2. Oczyszczamy słoik z naklejek.
3. Oklejamy go kalką.
4. Wsypujemy sól.
5. Ozdabiamy dowolnie. Ja wyciełam ozdobnym dziurkaczem koronkowe koło na którym napisałam skład. Przewiązałam kolorowym sznurkiem.
6. "Plombujemy" taśmą washi.

Finito!

Jeśli chodzi o sól to tu macie pole do popisu. Gruboziarnista, morska, zwykła jodowana. Z rozmarynem, różowym pieprzem, mieszanką ziół prowansalskich...co kto lubi. Ważne by słoik był szczelny i suchy.

1 komentarz:

  1. Świetny pomysł na świąteczne prezenty od serca! :D

    OdpowiedzUsuń